Supergirl Olmak

10

Sen değişirsen her şey değişir, siz de değişin ve değiştirin!

Mucize hepimize imkansız gibi gelen varlığını bildiğimiz ama bir türlü çoğumuz için kendimizde gerçekleşmesine inanmadığımız bir şey. Hepimiz mucize olması için çok büyük ve olağanüstü şeyler olmasını bekliyoruz aslında. Küçük şeylerde, anlarda, olaylarda dahi küçük mucizeler saklı. Size bir sır vereyim mi? Sen değişirsen her şey değişir. Super olmak zorunda değilsin ama Supergirl olmak için mucizelere inanman gerekir.

Sen değişirsen dünya değişir. Değişim aslında içerden dışarıya doğrudur. Siz dış görüşünüzden çok davranışlarınızda sabır ve istikrar gösterirseniz, karşılığını en iyi şekilde alacağınıza emin olabilirsiniz. İnsanların sizi sevmesini mi istiyorsunuz, insanlara sevgi verin, kilo mu vermek istiyorsunuz, kendinizi kendi önünüzden çekin ve kendi başarı hikayenizi yazın.

Benim 40 kilo verme hikayeme gelince; 2012 yılında başladı ve hala devam ediyor. İnançla sabırla ve istikrarla. Heyecanım hiç bitmedi ve bana çok farklı, hayal bile edemeyeceğim kapılar açtı. Siz de bu kapıyı çaldığınıza göre bir Supergirl olmak için ne kadar çaba verdiğime şahit olacaksınız demektir.

Supergirl olmak için 92 kilodan 52 kiloya ulaşmam gerekiyordu. 6 ay gibi bir sürede 30 kiloyu verdikten sonra hikayemdeki mutlu sonu tamamlamak için 1.5 seneyi göze aldım. Bu süreçte çok dayanıklı ve bu psikolojik savaşa hazır olmam gerekiyordu. Başarmak için başlamalıydım ve mutlu son yazmalıydım hikayemde. Ve değişim hikayemin son bölümünü gerçekleştirdikten sonra bedenim beni mükafatlandırdı, adeta bana teşekkür edercesine tüm rahatsızlıklarım son buldu ve 34 yaşında hayatımın en formda günlerine kadar geldim. Şimdi sıra sizde Super kızlar. Birlikte değişelim ve değiştirelim!

Nasıl? dediğinizi duyar gibiyim ve yolculuk başlasın. Fatgirl’den Supergirl’e dönüş hikayesiyle sizlerleyim. Birlikte daha güçlüyüz. Sen de Supergirl olmak istiyorsan ayrıcalıklı dünyamıza seni de bekliyorum.

Sude Küçükkınalı
Supergirl Koç

 

× Whatsapp için Tıklayınız.